השקעה בקרקע היא תהליך מורכב ודורשת בדיקה מקיפה של הרבה מאוד נתונים. כדי לבצע רכישה של קרקע צריך לבדוק את סוג הקרקע, האזור בו אתם משקיעים ובעיקר לגבי הפוטנציאל של הקרקע.

אם החלטתם שאתם רוצים לרכוש קרקע להשקעה חשוב לקבל את כל הנתונים ובעיקר להבין לגבי מספר נקודות חשובות שיגרמו לכם לבצע השקעה טובה. השקעה בקרקע יכולה לייצר תשואה גבוהה מאוד, לכן משקיעים רבים בוחרים להשקיע בקרקעות באזורים שונים. עם זאת מדובר על השקעה שחשוב לבצע בצורה מקצועית, לכן חשוב לקבל את כל הנתונים ולבצע בדיקה מקיפה של הנתונים לפני שרוכשים את הקרקע.

אם אתם רוצים להבין מה חשוב לבדוק לפני רכישת קרקע להשקעה, הכנו לכם מדריך מקצועי עם הנקודות החשובות ביותר. בדיקה של הנתונים יעזרו לכם לבדוק היטב את הקרקע לפני שאתם רוכשים אותה. בנוסף תקבלו הסבר על סוגי הקרקעות השונות כדי להבין האם הקרקע שמציעים לכם היא קרקע חקלאית או קרקע המיועדת לבניה.

מה תקבלו במדריך להשקעה בקרקע?

  1. הסבר על סוגי הקרקעות השונות
  2. מה חשוב לבדוק לפני שמבצעים רכישה של קרקע להשקעה
  3.  הסבר על ההבדלים בין השקעה בקרקע לבין דירה להשקעה
  4.  קרקעות מומלצות לפי אזורים שונים

מה האפשרויות השונות של קרקע להשקעה?

אם החלטתם שאתם רוצים לבצע השקעה בקרקע, אתם צריכים להכיר את סוגי הקרקעות השונות ולהבין לגבי הייעוד של הקרקע. חשוב מאוד להבין לגבי סוגי הקרקעות, כי כאשר מדובר על השקעה בקרקע יש מגוון גדול של אפשרויות. חשוב מאוד להגדיר עם אנשי מקצוע את הנקודות החשובות לכם, כדי לרכוש קרקע המתאימה לסוג ההשקעה שלכם.

קרקע חקלאית להשקעה

קרקע חקלאית היא קרקע שהייעוד שלה היא לטובת גידולים חקלאיים והיא איננה מאושרת לבניה. לרוב מדובר על קרקע שהעלות שלה יחסית נמוך וקיים סיכוי שהיא לא תאושר לבניה בזמן הקרוב. אם אתם רוצים להשקיע בקרקע חקלאית חשוב להבין על הסיכונים השונים ולבצע את ההשקעה רק לאחר קבלת ייעוץ של אנשי מקצוע.

חברות שיווק המציעות קרקע חקלאית לרוב מציגים אפשרות לרכוש קרקע במיקום אטרקטיבי במחיר זול יחסית.

לרוב לקוחות שלא מכירים את הייעוד של קרקע חקלאית לא מבינים את הסיכון בהשקעה בקרקע לכן חשוב לפני שמבצעים את ההשקעה לקבל את המידע ולהבין לגבי הפוטנציאל של הקרקע.

מה הסיכון ברכישת קרקע חקלאית?

במקרים מסוימים אפשר לראות חברות שיווק שונות המציגות את האפשרות שבה הקרקע חקלאית הולכת להליך של הפשרה בקרוב. במקרים מסוימים הקרקע באמת יכולה להיכנס להפשרה אבל חשוב לוודא את הנתונים עם הרשות המקומית לגבי התכנון.

ההמלצה בכל מקרה לפני שאתם רוכשים קרקע, לוודא מול העירייה האם יש תכנון לגבי הפשרה של הקרקע ולבדוק האם יש תוכנית מתאר לעיר כדי לבדוק האם מתוכננת הפשרה של הקרקע החקלאית. מעבר לנתונים שתקבלו מהעירייה תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי כדי להבין האם מדובר בהשקעה טובה.

קרקע להשקעה – זמינה לבניה

אם אתם מחפשים השקעה שהיא לטווח קצר תוכלו לבדוק על השקעה בקרקע הזמינה לבנייה. לרוב המחיר של הקרקע יהיה גבוה יותר כי מדובר על קרקע שאפשר לבנות עליה תוך זמן קצר. למרות שמדובר על קרקע הזמינה לבניה מדובר על השקעה שיכולה להיות מאוד משתלמת. בכל מקרה לפני ההשקעה חשוב לוודא האם בוצעו תשתיות ופיתוח של הסביבה. הסיבה לכך היא במידה והקרקע מאושרת לבניה אבל עדיין לא בוצעו עבודות תשתיות כמו הקמת כביש גישה למתחם ופיתוח של תשתיות נוספות התהליך יכול לקחת זמן עד שתקבלו את האישור לתחילת הבניה.

קרקע להשקעה – מה חשוב לבדוק

קרקע בבעלות פרטית להשקעה

הדבר הראשון שכל מי שרוצה לקנות קרקע צריך לבדוק היא הבעלות של הקרקע. חשוב מאוד לבדוק שהקרקע היא בבעלות פרטית ולא בבעלות של המנהל.

מצב הקרקע להשקעה

במקרים רבים לקוחות לא מבינים שאחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר היא מצב הקרקע. זו בדיוק הסיבה שצריך לבדוק לא רק את המיקום של הקרקע אלא גם את המצב התכנוני שלה. במקרים מסוימים אנשים לא בודקים לעומק ומגלים שהמצב התכנוני של הקרקע הוא מוגדר כחקלאי ולכן לא מתוכננת בניה בקרוב על הקרקע.

גם אם מדובר על קרקע המאושרת לבניה צריך לבדוק האם היא קיבלה את כל האישורים והאם הקרקע הולכת להיות זמינה לבניה בקרוב. במידה ואתם רוצים להבין על בדיקת מצב הקרקע אתם יכולים לקבל ייעוץ מקצועי ואנחנו נסביר לכם איך לבדוק את המצב התכנוני של הקרקע.

איזור הקרקע

חשוב מאוד לבדוק את האזור של הקרקע כי כאשר מדובר על קרקע צריך לוודא שהמיקום שלה הוא מרכזי ובאזור עם ביקוש גבוה. מעבר לאזור צריך לבדוק האם החלקה של הקרקע הרלוונטית היא בתוך התוכניות מתאר והאם היא חלק מתוכניות בניה של האזור המסוים שבדקתם.

למה משתלם להשקיע בקרקע ולא בדירה מוכנה?

אם אתם רוצים לבדוק על היתרונות של רכישת קרקע ולבדוק מה האפשרויות השונות, אתם יכולים לבדוק מספר נקודות שיגרמו לכם להבין מה היתרון של רכישת קרקע.

תוכלו לקרוא עוד על קרקע להשקעה ברעננה

הדבר הראשון שאתם רוצים לבדוק הוא האם אתם רוצים לעבור לגור בדירה באופן מיידי. במידה ואתם רוצים לעבור לדירה כבר עכשיו רכישת קרקע לא מתאימה לכם כי מדובר על תהליך ארוך יותר ולכן גם החיסכון במחיר הוא הרבה יותר גדול.

אם לדוגמא אתם רוצים לקנות דירה מקבלן ומוכנים לחכות 3-4 שנים בשביל לקבל הנחה של 10-15 אחוז במחיר הדירה אז השקעה בקרקע יכולה להיות יותר משתלמת. הסיבה לכך היא היום יש קרקעות שזמינות לבניה ואתם יכולים לרכוש קרקע ולבנות בעצמכם או ביחד עם קבוצת רוכשים ולבצע חיסכון משמעותי במחיר.

אם תבצעו רכישה של קרקע תוכלו לקבל גם חיסכון משמעותי במיסוי על הקרקע ולבצע את הבניה בעלות נמוכה יותר ולכן אם אתם רוצים לקבל חיסכון משמעותי תבדקו על קרקע להשקעה.

מה הפרויקטים המובילים של קרקע להשקעה?

קרקעות להשקעה בחדרה

עיר ימים חדרה

פרויקט עיר ימים חדרה הוא אחד הפרויקטים הגדולים ביותר בעיר והוא הולך להוסיף 10,000 יח”ד לעיר חדרה ולהגדיל את העיר בצורה אדירה. הפרויקט של דירות מגורים בקרבה לים מאפשרת גם למשקיעים וגם ללקוחות פרטיים לרכוש קרקע מופשרת בהליך תכנוני מתקדם של עיריית חדרה. עיריית חדרה הולכת להשקיע סכומים גדולים לפיתוח האזור של פארק של 600 דונם ופיתוח של מתחם עיר ימים.

הפרויקט הוא בהובלת עיריית חדרה שרוצה מאוד לקדם את הפרויקט ולכן הוא הפך לאחד היעדים הראשונים שהיא רוצה לפתח. התכנון של עיר ימים חדרה הולך להגדיל את העיר בצורה משמעותית והולך להפוך את חדרה לאחד היעדים המובילים למשקיעים.

קבלו מידע נוסף על פרויקט עיר ימים חדרה

תוכלו להבין קצת יותר לגבי השקעה בקרקע בחדרה ולהבין לגבי הפרויקטים השונים.

אנרג’י פארק חדרה

עיריית חדרה מקדמת בנוסף את פרויקט אנרג’י פארק חדרה ורוצה לייצר מתחם המשלב גם תעסוקה בעיר. אנרג’י פארק הולך לכלול מתחם משולב ברמה הגבוהה ביותר שיכלול מסחר ותעסוקה בעיר. עיריית חדרה רוצה להכפיל את הזכויות על המתחם ורוצה להגדיל את הזכויות ולאפשר בנייה של דירות קטנות בנוסף. האפשרות של הגדלת הזכויות מייצרת למשקיעים אפשרות לתשואה גדולה על השקעה בקרקע.

מדובר על קרקע הזמינה לבניה באופן מיידי ומאפשרת למשקיעים לבצע השקעה בסיכון נמוך. האפשרות של רכישת קרקע הזמינה לבנייה בשילוב הגדלת הזכויות הפכה את אנרג’י פארק חדרה לאחד היעדים המבוקשים ביותר להשקעה.

עיריית חדרה מקדמת את הפרויקט בשיתוף עם בעלי הקרקע ורוצה לאשר הגדלת זכויות לדירות. פארק ההייטק החדשני הולך לאפשר עירוב שימושים של מסחר, מגורים ומשרדים באותו המתחם. מדובר על פרויקט בשלבים מתקדמים והבניה מתוכננת להתחיל בזמן הקרוב.

קרקע להשקעה ברחובות

עיר נוספת שהפכה לאחד המקומות המבוקשים ביותר להשקעה היא רחובות. הפיתוח של העיר ותכנון של מיזמים שונים מאפשרים להתרחבות של העיר לצד המזרחי ומאפשרת תכנון של פרויקטים חדשים. תכנון של הקמת שכונות מגורים חדשות בעיר מאפשר למשקיעים רבים לבחון השקעה בקרקע ברחובות ולייצר תשואה משמעותית על ההשקעה בקרקעות שונות בעיר.

תוכנית תמל/3003

אחת התוכניות המבוקשות ביותר ברחובות היא תוכנית תמל/3003 ששטחה כולל 2,500 דונם. מדובר על תכנון של הפשרת מאות דונמים לאורך דרך מנחם בגין. מדובר על תוכנית הנמצאת בשלבים מתקדמים של אישור התוכנית ועברה כבר מספר דיונים בנושא.

הפרויקט הולך לכלול 6,900 יח”ד הכוללות דירות קטנות ודיור מוגן. בנוסף מתוכננים שטחי מסחר גדולים בהיקף של מעל ל 650,000 מ”ר ועוד 300,000 מ”ר למבנה ציבור. למרות שמדובר עדיין על קרקע חקלאית יש מספר קרקעות נוספות שכבר הופשרו. עם זאת חשוב להבין שמדובר על שטח גדול ויש קרקעות רבות באזור שעדיין לא התחילו בתהליך של הפשרה.

חשוב מאוד לוודא לפני שאתם בודקים על השקעה ברחובות לגבי המצב התכנוני של הקרקע בה אתם רוצים להשקיע. בעיקר כאשר אתם רוצים לבצע השקעה בקרקע חקלאית חשוב לוודא האם הקרקע מיועדת להפשרה בזמן הקרוב ומה התכנון של העירייה לגבי האזור.

רוצים לקבל מידע נוסף על קרקע להשקעה?

חברת בונים נדל”ן בוחנת פרויקטים שונים לפי פרמטרים מוגדרים. רק לאחר בחינה מקיפה של הנתונים השונים חברתנו מבצע רכישת של הקרקע.

חברת בונים נדל”ן עובדת לפי מודל מוגדר שמאפשר ללקוחות לרכוש קרקעות אטרקטיביות במחיר נוח. לרוב מדובר על פרויקטים במרכז הארץ הממוקמים בסמוך לתחנת הרכבת. השקעה בפרויקטים שונים כמו בפארק ההייטק באשדוד או במתחם אנרג’י פארק בחדרה מאפשרים ללקוחות לרכוש קרקע במחיר נמוך יחסית עם אפשרות לייצר תשואה גבוהה על ההשקעה. מעבר לכך חברת בונים נדל”ן מאפשרת ללקוחות החברה לקבל הגדלת זכויות על הקרקע ולהשתתף ביחד עם היזמים של הפרויקט בחלק מהגדלת הזכויות של הקרקע.

תוכלו לקבל את המידע החשוב ביותר על קרקע להשקעה ולהבין קצת יותר על הנתונים השונים שיכולים לייצר תוך זמן קצר תשואה משמעותית על הקרקע. אתם יכולים ליצור איתנו קשר כדי לקבל את המידע החשוב ביותר ולהבין לגבי ההשקעות השונות.

כתבות נוספות בנושא קרקע להשקעה: