במידה ואלו צעדיכם הראשונים בתחום השקעות נדלן, עליכם להכיר כמה יסודות חשובים עמם אתם עשויים להיפגש. למרות הידע שנשפוך במאמר זה, כמו בתחומי עיסוק רבים, הידע התאורטי בלבד כבר הוכח ככזה שלא מספיק – כדי להתמקצע בעולם ההשקעות בנדל”ן תצטרכו לצבור המון ידע מעשי וניסיון של שנים. חשוב מאוד לפתוח את האוזן וללמוד מאנשים שהשתפשפו בעולם ההשקעות הנדלנ”י, וכעת רואים פירות מעמלם. במאמר הבא נרחיב בפניכם את היריעה אודות השקעות בנדל”ן, ונפרוס עבורכם מספר טיפים שיוכלו לעשות לכם את הכניסה לתחום הזה בצורה חלקה יותר.

מהם הרווחים שניתן להפיק מהשעקות נדלן?

בפני המשקיע בנדל”ן הממוצע עומדות היום אפשרויות השקעה רבות ומגוונות, אם בנכסים ואם בקרקעות – בכל אחת מהדרכים הללו תוכלו להפיק רווח נאה. אבל לפני שאתם רצים להשקיע באופציה שנפתחה עבורכם, עליכם לבחון מה מטרת ההשקעה שלכם ומה הייתם רוצים להשיג דרכה. אך לפני כן, אולי נשאל שאלה מטרימה עוד יותר: למה להשקיע בכלל דווקא בנדל”ן? אז ככה, לשוק הנדל”ן יש יתרון מרכזי והוא: עליית מחירים עקבית שנובעת מעלייה תמידית בביקוש לעומת היצע נמוך. עובדה זו מושכת משקיעים רבים לשים את ידם בתחום הנדל”ן, הן את אלו שמתכננים “אקזיט” מהיר, והן את אלו שבאים להשקיע לטווח הרחוק.

אפיקי השקעות נדלן אופציונאליות

בשוק ההשקעות בנדל”ן יש אפיקי השקעה מגוונים ושונים. כדי לעשות לכם את החיים קלים יותר ולעזור לכם לשבץ את עצמכם באפיק ההשקעה בנדל”ן הנכון והמתאים עבורכם, נעשה עבורכם היכרות קצרה עם אפשרויות ההשקעה שיעמדו בפניכם:
  1. תשואה מעלייה של ערך הנכס – תשואה של נכס, פירושה הפער, ההפרש, ה’דלתא’ שבין שוויו של הכנס כשקניתם אותו ביחס לנקודת זמן כלשהי בעתיד. אם קניתם קרקע ב-150,000 ₪ ולאחר 5 שנים מכרתם אותה ב-900,000 ₪ – ההשקעה שלכם הניבה רווח של 750,000 ₪.
  2. תשואה הנובעת משכירות – במידה ורכשתם דירה או משרד ואתם לא עושים בהם כל שימוש – מלבד העלייה של שווי הנכס מצד עצמו, תוכלו להשכיר אותו ולקבל עבורו הכנסה נוספת בדמות ‘דמי שכירות’.
  3. אקזיט – השקעה זו מיועדת לאנשים שרוצים לצאת עם רווח יפה ומהיר. השקעה זו מכונה גם בשם “פליפ”. באפיק זה המשקיע רוכש דירה ישנה שעומדת להיכנס לפרויקט פינוי ובינוי או תמ”א, או במסלול אחר ירכוש המשקיע דירה ישנה וישפץ אותה – וכך על ידי החלפה של תשתיות ועיצוב חדשני הוא יכול לגרוף רווחים נאים מאוד.
לקריאה בהרחבה אודות >> אפיקי השקעה <<

חפשו השקעות בנדל”ן יחודיות

הדרך הפשוטה והזולה מבין מסלולי השקעות הנדל”ן היא להשקיע במבנה חדש שהביקוש אליו יהיה גבוה, וסביר להניח שתוך זמן קצר הלקוח ימצא את דרכו אליכם. אולם, קיימת דרך השקעה נוספת שגם היא מהווה אפיק רווחי ביותר. כאן עליכם להכיר את מפתח ההצלחה בהשקעות נדל”ן. אחד העקרונות החשובים בחיפוש השקעה בנדל”ן הוא לדעת לחפש נכס שערכו הנקוב בזמן הנוכחי נמוך ביחס לרווח המכירה שתוכלו להנפיק ממנו. כל מה שעליכם יהיה לעשות זה לשפץ מעט את הבית, ולמכור אותו ברווח נאה. סוג נוסף של השקעה בנדל”ן פוטנציאלי יכול להגיע מתחום מעניין מאוד. בתים ישנים רבים בישראל עומדים לקראת קריסה ובעליהם ישמחו למכור את הבית בהקדם תמורת סכומים נמוכים יחסית – ייתכן מאוד וזה אפיק השקעה כדאי עבורכם.

השקעות נדלן – תקציב אופטימלי לנכס מניב

עולם ההשקעות דורש הוצאה כספית מרובה, אמנם בצעדים נכונים וחכמים היא תחזיר את עצמה ואף תניב לכם רווח נאה – ובכל זאת, אין זה סותר את העובדה שתדרשו לסכום ראשוני לא מבוטל. תחום חשוב ביותר שמשקיעים מתחילים נוטים לשכוח אותו בלהט החיפוש אחר הנכס האידאלי – הוא הקצאת משאבים כלכליים לשם הרכישה. לעיתים קיימת נטייה לערוך סקר שוק מקיף אחר הנכס המושלם, ולגלות בסופו של יום שאין למשקיע את הסכום הנדרש, אם מפני שהוא לא דאג להקצות לכך תקציב ואם מפני שלא דאג ליצור קשרים מקדימים עם יזמים אחרים. עם זאת, אנו רוצים לסייג – לא צריך להשתגע בכמות התקציב והמשאבים שאתם מפרישים למטרה ספציפית, חשוב לשים לב לכך שנשאר לכם גם כסף להוצאות השוטפות שלכם.

השקעות נדלן – עלויות בדגש על דיור 

לא משנה אם ברצונכם לרכוש נכס על מנת לשפץ אותו, או אם ברצונכם לרכוש נכס חדש שמוכן כבר למגורים – עליכם להיות ערים כל הזמן לעלויות השונות וההוצאות מסביב שכרוכות בהשקעה זו. מדוע זה כך? מסיבה פשוטה – עולם הנדל”ן הוא עולם מאוד דינמי ומשתנה ששינויים רבים מעת לעת פוקדים אותו. בשל כך, נכס אחד הנראה לכם מאוד רווחי, יכול להיות פחות רווחי מספר חודשים קדימה. בסיטואציה אחרת, ייתכן מאוד ונכס אחד ייראה בעיניכם רווחי מאוד כ’נכס’, אך למעשה בתור דירה שעתידה לעמוד בשכירות הרווחים של הלקוחות שלכם יהיו נמוכים יותר. זו נקודה שדורשת מצדכם מחשבה נוספת.

חיפוש דירה נכונה להשקעה

המשקיע המתחיל עומד בפני אפשרויות השקעה בנדל”ן רבות. פרויקטים חדשים עומדים בפניו לצד בתים ישנים בעלי פוטנציאל רווחי גבוה. כל פרויקט נידון כמובן לגופו ודורש הסתכלות רחבה. כשאנו מחפשים נכס להשקעה עלינו להכיר ולהבין בצורה מקיפה את כל מה שקשור להשלכות המיקום הגאוגרפי של הדירה, התוכניות העתידיות שצפויות להתרחש באותו אזור, וכן ההשפעה הנוכחית והעתידית של הגורמים הללו על הנכס בו אנו מתעניינים. בחירה נכונה וחיפוש נכון של נכס להשקעה עשוי להעניק לנו השקעה יציבה בעלת פוטנציאל השבה עתידי – ומשום כך נושא זה כל כך חשוב כשמחפשים דירה להשקעה.

השקעות נדלן בסכומים קטנים, האם זה מתאפשר?

מי שמעוניין לרכוש כיום דירה ממוצעת במדינת ישראל, ייאלץ להיפרד מסכום של כ- 1.2 מיליון שקלים. בממוצע, 60% מהשווי של העסקה ממומן על ידי רוכשי הנכסים על ידי הלוואת משכנתא – עובדה שהתרגום שלה במונחים פשוטים הוא: התייקרות העסקה באחוזים לא מבוטלים עבור המשקיע, זאת בשל תשלומי ריבית שייגבו על ההלוואה. האם לאזרח הפשוט שרוצה להשקיע בשוק הנדל”ן מחד, ומאידך לא מעוניין להיכנס להליך ש”ינגוס” לו בתשואות – יש פתרון? התשובה היא: חד משמעית כן. כיום קיימות אפשרויות השקעה רבות שנועדו למשקיעים הקטנים – זאת גם בשוק הנדל”ן. באמצעות סכומים שנעים בין 300,000 ₪ ל- 500,000 ₪ יוכלו המשקיעים להגיע להשקעות אטרקטיביות מאוד בשוק הנדל”ן. בטווח מחירים זה יוכלו המשקיעים להשקיע בנדל”ן בפריפריה, בקרקעות, בנדל”ן מסחרי, בנדל”ן בחו”ל. בסכומים נמוכים יותר, האם גם ניתן להשקיע? בהחלט. בסכום של 100,000 ₪ ואפילו פחות מסכום זה, תוכלו למצוא כמה אפשרויות השקעה ואפילו בתנאים אטרקטיביים. למשל: השקעה בקרן נדל”ן, השקעה בקבוצות רכישה, השקעה בפרויקטים של ייזום בנדל”ן ועוד. כדאיות השקעה בנדל”ן – כן או לא ומתי? שוק ההשקעות בנדל”ן הולך וצובר תאוצה במדינת ישראל ולא נראה בטווח הקרוב שהוא הולך לקראת ירידה. השקעה בנדל”ן שכזו מסוגלת לייצר למשקיע הכנסת רווחית מאוד בלא צורך בעבודה נוספת; זו השקעה שנעשית באופן חד פעמי; זו השקעה בעלת תשואה די מובטחת וקבועה שלא תלויה בשינויים בשוק ההון באופן בלעדי, ובקיצור – במידה ואתם מחזיקים בסכום כסף בעל פוטנציאל השקעה – תחום ההשקעות בנדל”ן יכול להיות המשבצת המושלמת עבורכם. אנו מזמינים אתכם להרחיב את הידע שלכם במאמר הבא >> טיפים להשקעות נדלן